Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Fifine |
| Series | Condenser Microphone |
| Model | Q6T |
| Microphone Type | Condenser |
| Pick-up Pattern | Cardioid |
| Frequency Response | 20Hz - 20KHz |
| Sensitivity | -40+/-3dB |
| S/N Ratio | 1kHz>70dB A+ |
| Power Supply | 5V±0.25V |
| Operating Current | 50mA - 80mA |
| Output Connection | USB Type-C |
| Sample rate | 44.1/48/88.2/96Khz |
| Package Contents | Q6 RGB microphone |
| Shock mount | |
| Pop filter | |
| Type A to USB C cable | |
| User manual | |
| Features | Boom Arm Stand & Pop Filter Included |
| RGB Lighting | |
| Volume knob | |
| Noise cancelling knob | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | No |
|---|---|
| Product Link | No |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
Fifine T669 Pro 3 RGB Cardioid Condenser Microphone with Adjustab...
In stock with WootwareR1,999.00
R999.00
Save: R 1,000!
NearStream AM10X XLR/USB Boom Arm Supercardioid Boom Arm Dynamic ...
In stock with WootwareR1,299.00
R1,099.00
Save: R 200!
NearStream AM25X XLR/USB Desk Stand Supercardioid Condenser Micro...
In stock with WootwareR1,399.00
R1,199.00
Save: R 200!
NearStream AM20X XLR/USB Boom Arm Supercardioid Condenser Microph...
In stock with WootwareR1,599.00
R1,499.00
Save: R 100!









