Features 
Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)

| SPECIFICATIONS | |
| Brand | FSP |
| Series | Laptop Charger Series |
| Model | PNA0450404 / PNA0450404 |
| Power Input | 100-240V~50/60Hz |
| Charging Port | 1x Clover laptop power cord |
| Total Output | 45W |
| Output Voltage | 18 ~ 20V DC |
| General | |
| Certifications & Compliance | UL / TUV / CE / BSMI / RCM |
| Protection | Input overvoltage/overcurrent protection |
| Output overcurrent/overvoltage/short circuit protection | |
| Product Dimensions | 108 x 46 x 30mm (D x W x H) |
| Weight | 0.174kg |
| Colour | Black |
| Tips included | U1 - HP (4.75 x 1.7mm) |
| U2 - Toshiba, Lenovo (5.5 x 2.5mm) | |
| U3 - Sony Vaio (6.5 x 1.4mm) | |
| U4 - Acer, ASUS (5.5 x 1.7mm) | |
| U5 - ASUS (4.0 x 1.1mm) | |
| U6 - Acer, ASUS, Samsung (3.0 x 1.1mm) | |
| U7 - Dell, HP, ASUS (4.6 x 0.6mm) | |
| U8 - Lenovo (11 x 4.1mm) | |
| U9 - HP (4.5 x 0.6mm) | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
Wootbook BATRPHID13-4103 15.48V 97.5Wh 6300mAh Li-ion Replacement...
In stock with WootwareR3,500.00
R1,999.00
Save: R 1,501!
Wootbook BATRPHID13-4102 15.48V 80Wh 5168mAh Li-ion Replacement B...
In stock with WootwareR3,500.00
R1,999.00
Save: R 1,501!
GMKTec M3/M3 Ultra/M3 PLUS 100W Replacement AC Adapter
In stock with WootwareR1,299.00
R699.00
Save: R 600!









