Features Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Gizzu |
| Series | Voltage Protectors |
| Model | GSP16A |
| Nominal Voltage | 230Vac |
| Frequency | 50/60Hz |
| Current Rating | 16A |
| Spike Protection | 160J |
| Low Voltage Protection | 180V |
| High Voltage Protection | 260V |
| Materials | Flame Retardant PC V0 |
| General | |
| Dimensions | 67 x 115 x 203mm (W x D x H) |
| Weight | 0.163kg |
| Colour | White |
| Compatibility | Designed for fridges, freezers, cooler, washing machines, computers, TVs, and HiFis |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | No |
|---|---|
| Product Link | No |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
Super Flower SF2PCIE-16P(I) Dual 8-Pin To 16-Pin PCIe 5.0 12VHPWR...
In stock with WootwareR129.00
R69.00
Save: R 60!
Super Flower SF2PCIE-16P(I)_XG Dual 8-Pin To 16-Pin PCIe 5.0 12VH...
In stock with WootwareR99.00
R69.00
Save: R 30!
Super Flower SF2PCIE_PRO-16P(I) Dual 9-Pin To 16-Pin PCIe 5.0 12V...
In stock with WootwareR99.00
R15.00
Save: R 84!







