Customers Who Viewed This Product Purchased
Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Gizzu |
| Series | POE DC UPS |
| Model | GUP60WPRO |
| Input voltage | 100-240V AC |
| DC Output Voltage | 5V USB x2 (2A) |
| 1x 24/48V (PoE 1G) (0.4A) | |
| 1x 9V/12V (Selectable) (2A) | |
| 4x 12V (5A) | |
| 1x Solar Input (2A) | |
| Power Output | 60W |
| Battery Capacity | 21600mAh |
| Battery Information | 1800mAh x12 (Lithium-Ion Phosphate LiFePO4) |
| Total Watt Hours | 69Wh |
| Estimated Recharges (Single device connected) | Smart Phone(3500mAh): 7 |
| Tablet (7000mAh): 4 | |
| Headlamp (1800mAh): 12 | |
| Estimated Run Time (Single device connected) | ONU(3W): 23hrs |
| Router(10W): 6.9hrs | |
| CCTV Cameras (10W): 6.9hrs | |
| Dimensions | 258mm x 152mm x 46mm |
| Weight | 1110g |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | No |
|---|---|
| Product Link | No |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!









