Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | HIKSEMI |
| Series | |
| Model | HS-ESSD-T100-512G |
| Capacity | 512GB |
| Interface | USB 3.0 Type-C |
| Support Devices | |
| Android Phone | Yes |
| Android Tablet | Yes |
| PC | Yes |
| Laptop | Yes |
| Dimensions | |
| Length | 68 mm |
| Width | 68 mm |
| Thickness | 11.2 mm |
| Weight | 40 g |
| Max Read Speed | 560 MB/s |
| Max Write Speed | 510 MB/s |
| Material | ABS PP |
| Colour | Black |
| Working indicator | No |
| Support Systems | |
| Windows | Yes |
| Mac | Yes |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
SanDisk SDSSDE81-2T00-G25 Extreme PRO V2 2TB USB 3.2 Gen 2x2 20GB...
In stock with WootwareR6,599.00
R5,499.00
Save: R 1,100!








