Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | HP |
| Series | Mobile Projector |
| Model | MP250 |
| Optical Parameter | |
| Display Technology | TI DLP |
| Light Source | LED |
| Light Life | >25000 hrs |
| Brightness | 120 ANSI / 250 LED Lumens |
| Resolution | WVGA(800 × 480) |
| Display Ratio | 16:9 |
| Throw Ratio | 1.2 |
| Offset | 100% |
| Focus | Auto Focusing |
| Keystone | 4 Points Correction |
| Audio | |
| Speaker | 2x 3W |
| External Audio | Via Bluetooth |
| System | |
| CPU | RK3326 |
| Memory | 2G+16G |
| OS | Open OS Android 8.1 |
| AV Platform | Authorized OTT Service |
| Wireless Projection | iOS/Android Operated under same wifi network |
| Connection | |
| HDMI | 1 |
| USB | 1 |
| WIFI | (802.11 b/g/n) dual band (2.4G + 5G) |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 |
| Power | |
| Power In | 100-240V, 2.31A, 50/60Hz |
| DC-in | 19.5V,2.31A |
| Power Consumption | 45W |
| Others | |
| Music Mode | Supported |
| USB Card Reader | Supported |
| Dimensions | 80 mm (diameter) x 140 mm |
| Weight | 587 g |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers



