Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | J5Create |
| Series | Cables |
| Model | SC-JCC157 |
| Host Connector | USB-C Male (DP 1.4 Alt Mode) |
| Video Output | HDMI 2.1 Female |
| Power Source | Bus-Powered |
| Audio Supported | Yes |
| USB Pass-Through | N/A |
| Ports | 1 – HDMI |
| Performance | |
| Maximum Display Resolution | With DSC: |
| 3840 x 2160 @ 144 Hz | |
| 7680 × 4320 @ 60 Hz | |
| Without DSC: | |
| 3840 x 2160 @ 120 Hz | |
| 7680 × 4320 @ 30 Hz | |
| Maximum Display Refresh Rate | 144 Hz |
| Displays Supported | Yes |
| Wide Screen Supported | Yes |
| Audio Channel | 2.1 via HDMI |
| Power | |
| Power Delivery | N/A |
| Power Consumption | N/A |
| Physical Specifications | |
| Color | Space Gray/Black |
| Enclosure Type | Aluminum/ Plastic |
| Cable Length | 180 cm |
| Product Height | 60 mm |
| Product Width | 20.5 mm |
| Product Depth | 10.45 mm |
| Product Weight | 88g |
| Storage Temperature | -10 to 71°C |
| Storage Humidity | < 85% non-condensing |
| Operating Temperature | 0 to 45°C |
| Operating Humidity | < 85% non-condensing |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
3 Leaf Clover (Mickey Mouse) 1.8m Laptop/Notebook Mains Power Cab...
In stock with WootwareR129.00
R89.00
Save: R 40!
Standard 1.8m Kettle cord power cable with 3-prong SA plug
In stock with WootwareR119.00
R79.00
Save: R 40!
UGreen UG-80403 HDMI 2.1 48Gbps Male To Male 2m Cable
In stock with WootwareR239.00
R189.00
Save: R 50!
PNY DGXSPARK-BUNDL-CABLE QSFP112 To QSFP112 112G 32AWG 0.5M DAC S...
In stock with WootwareR1,699.00
R1,299.00
Save: R 400!
ARCTIC ACCBL00007A Four-Headed 4-Pin PWM Fan Splitter Cable
In stock with WootwareR179.00
R119.00
Save: R 60!
Standard 1.8m C19 Connector Power Cable with 3-prong SA Plug
In stock with WootwareR339.00
R289.00
Save: R 50!









