Features Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Kingston |
| Series | FURY Renegade DDR5 |
| Model | KF564C32RSK2-64 |
| Capacity | 64GB (2x32GB) |
| Memory Type | DDR5 |
| Tested Speed | 6400 MT/s |
| Multi-Channel Kit | Dual Channel |
| Tested Latency | CL32 |
| Tested Voltage | 1.4V |
| Registered/Unbuffered | Unbuffered |
| Error Checking | N/A, On-Die DDR5 ECC |
| SPD Speed | 4800 MT/s |
| SPD Voltage | 1.1V |
| Height | 39.2mm |
| Form Factor | UDIMM Desktop Memory Module with Aluminium Heatspreader |
| Overclocking | Intel XMP 3.0 Certified |
| Warranty Information | |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
XPG AX5U6000C3016G-DTLABRBK Lancer Blade RGB 32GB (2x16GB) DDR5-6...
In stock with WootwareR12,699.00
R9,399.00
Save: R 3,300!
G.Skill F5-6000J3636F16GX2-FX5 Flare X5 32GB (2x16GB) DDR5-6000MH...
In stock with WootwareR10,699.00
R9,999.00
Save: R 700!
Kingston KF560C30BBEAK2-32 FURY Beast RGB 32GB (2x16GB) DDR5-6000...
In stock with WootwareR12,699.00
R10,999.00
Save: R 1,700!
XPG AX5U6000C3032G-DTLABBK Lancer Blade 64GB (2x32GB) DDR5-6000MH...
In stock with WootwareR24,499.00
R20,999.00
Save: R 3,500!
Patriot PVER532G60C30KW Viper Elite RGB 32GB (2x16GB) DDR5-6000 C...
In stock with WootwareR12,399.00
R9,799.00
Save: R 2,600!
Kingston KF560C30BBEK2-32 Fury Beast 32GB (2x16GB) DDR5-6000 CL30...
In stock with WootwareR12,599.00
R10,999.00
Save: R 1,600!





