Features Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Lorgar |
| Series | Soner Microphone Series |
| Model | Soner 313 (LRG-CMT313) |
| Materials | Extruded Aluminum Structure |
| Steel mesh | |
| ABS Plastic | |
| Microphone | |
| Polar Pattern | Cardioid |
| Frequency Response | 80Hz to 17 kHz |
| Sensitivity | -40 dB ± 3 dB |
| Max Sound Pressure Level | N/A |
| Total Harmonic Distortion (THD) | N/A |
| Bit Depth | 16-bit |
| Sample Rate | N/A |
| Interface | USB Type-C |
| General | |
| Microphone Thread | N/A |
| Colour | Black |
| Dimensions | 158.2 x 47.4 x 48.1mm (H x W x D) |
| Weight | 0.243kg |
| Boxed Accessories | Tripod stand |
| Quick Start Guide | |
| 2.5m USB Type-A to Type-B Cable | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers
Fifine T669 Pro 3 RGB Cardioid Condenser Microphone with Adjustab...
In stock with WootwareR1,999.00
R999.00
Save: R 1,000!
NearStream AM10X XLR/USB Boom Arm Supercardioid Boom Arm Dynamic ...
In stock with WootwareR1,299.00
R1,099.00
Save: R 200!
NearStream AM20X XLR/USB Boom Arm Supercardioid Condenser Microph...
In stock with WootwareR1,599.00
R1,499.00
Save: R 100!
NearStream AM25X XLR/USB Desk Stand Supercardioid Condenser Micro...
In stock with WootwareR1,399.00
R1,199.00
Save: R 200!









