Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Lorgar |
| Series | RAPAX 701 |
| Model | LRG-SC701BL |
| General | |
| Article | LRG-SC701BL |
| Camera Type | Web Camera |
| Nominal Weight | 0.108 kg |
| External Color | Blue |
| Dimensions | 105mm x 46.8mm x 62.5mm |
| Web Cam Features | Auto Focus |
| 4x Digital Zoom | |
| Automatic low-light correction | |
| Support Smart TV or TV box | |
| Built-in Devices | |
| Built-in Devices | Microphone |
| Sensor | Sony Sensor |
| Mounting Capability | |
| Mounting Capability | Tripod |
| System Requirements | |
| Requires Operating System | Microsoft Windows |
| Android 5.0 or Later | |
| Apple Mac OS 10.6 or later | |
| USB 2.0 | 1 (USB Type-C) |
| Camera Specifications | |
| Sensor Resolution | 4 Mpixel |
| Image Sensor Technology | 1/3" CMOS |
| Supported Frame Rate and Resolution | WQHD (2560x1440) @ 30FPS |
| Full HD (1920x1080) @ 60FPS | |
| Horizontal Viewing Angle | 75° |
| Rotation Angle | 360° |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
OBSBOT Meet SE Full HD AI-Powered Space Grey Webcam
In stock with WootwareR1,999.00
R1,499.00
Save: R 500!
OBSBOT Meet 2 4K UltraHD AI-Powered Space Grey Webcam
In stock with WootwareR3,449.00
R2,499.00
Save: R 950!
OBSBOT Tiny 2 Lite 4K UltraHD AI-Powered PTZ Webcam
In stock with WootwareR4,199.00
R2,999.00
Save: R 1,200!
NearStream VM20 4K UHD(3840x2160) Wired Streaming Camera
In stock with WootwareR4,799.00
R3,999.00
Save: R 800!









