Customers Who Viewed This Product Purchased
Alldocube T1038 iPlay 70SE Kids UNISOC T310 4-Core 10.1" HD (1280...
In stock with WootwareR1,649.00
R899.00
Save: R 750!
Alldocube Ultra Pad (U1380) Qualcomm Snapdragon 7 Gen3 8-Core 12....
In stock with WootwareR8,799.00
R6,399.00
Save: R 2,400!
Alldocube U880 iPlay 70 mini Ultra Qualcomm Snapdragon 7+ Gen3 8-...
In stock with WootwareR6,199.00
R4,799.00
Save: R 1,400!
Samsung SM-X826 Galaxy Tab S10+ Mediatek Dimensity 9300+ 8-Core 1...
In stock with SupplierR19,485.00
Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Samsung |
| Series | Galaxy Tab A9 |
| Model | SM-X115NZAAAFA |
| Processor | |
| CPU Speed | 2.2GHz, 2GHz |
| CPU Type | Octa-Core |
| Display | |
| Size | 8.7" |
| Resolution | WXGA+(1340 x 800) |
| Technology | TFT |
| Colour Depth | 16 Million Colours |
| Camera | |
| Rear Camera - Resolution | 8 MP |
| Front Camera - Resolution | 2 MP |
| Video Recording Resolution | FHD (1920 x 1080)@30fps |
| Rear Camera - Auto Focus | Yes |
| Storage/Memory | |
| Memory | 4GB |
| Storage | 64GB |
| External Storage Support | MicroSD (Up to 1TB) |
| Network/Bearer | |
| 2G GSM | GSM850, GSM900, DCS1800, PCS1900 |
| 3G UMTS | B1(2100), B2(1900), B4(AWS), B5(850), B8(900) |
| 4G FDD LTE | B1(2100), B2(1900), B3(1800), B4(AWS), B5(850), B7(2600), B8(900), B12(700), B17(700), B20(800), B28(700), B66(AWS-3) |
| 4G TDD LTE | B38(2600), B40(2300), B41(2500) |
| Connectivity | |
| USB Version | USB 2.0 |
| Earjack | 3.5mm Stereo |
| Location Technology | GPS, Glonass, Beidou, Galileo, QZSS |
| Wi-Fi | 802.11 a/b/g/n/ac 2.4G+5GHz, VHT80 |
| Bluetooth | Bluetooth v5.3 |
| Bluetooth Profiles | A2DP, AVRCP, DI, HFP, HID, HOGP, HSP, MAP, OPP, PAN, PBAP |
| Wi-Fi Direct | Yes |
| PC Sync | Smart Switch (PC Version) |
| General | |
| Operating System | Android |
| Sensors | Accelerometer, Geomagnetic Sensor, Light Sensor, Proximity Sensor |
| Battery Capacity | 5100mAh |
| Dimensions | 211.0mm x 124.7mm x 8.0mm |
| Weight | 333g |
| Audio and Video | |
| Video Playing Format | MP4, M4V, 3GP, 3G2, AVI, FLV, MKV, WEBM |
| Audio Playing Format | MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA |
| Video Playing Resolution | FHD (1920 x 1080)@60fps |
| Services and Applications | |
| Gear Support | Galaxy Buds2 Pro, Galaxy Buds Pro, Galaxy Buds Live, Galaxy Buds+, Galaxy Buds2, Galaxy Buds |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |




