Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | SanDisk |
| Series | Extreme PRO |
| Model | SDSDXEP-128G-GN4IN |
| Capacity | 128GB |
| Form Factor | SDXC |
| Sequential Read Performance | Up to 280MB/s |
| Sequential Write Performance | Up to 100MB/s |
| Operating Temperature | -25°C to 85°C |
| Non-Operating Temperature | -40°C to 85°C |
| Certifications | CE, FCC, C-Tick/RCM, UKCA, EAC, ICES |
| Video performance rating | V604, U3 deliver 6K, 4K and Full HD video recording |
| Card Dimensions | 24mm x 32mm x 2.1mm |
| Compatibility | Compatible with all SDXC, SDXC UHS-l |
| & SDXC UHS-II supporting host devices | |
| Warranty Information | |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers



