Customers Who Viewed This Product Purchased
UGREEN 35261 NASync DXP4800 PLUS 4-Bay 3.5" SATA Intel Pentium Go...
In stock with WootwareR13,999.00
R12,999.00
Save: R 1,000!
UGREEN 25369 NASync DXP2800 2-Bay 3.5" SATA Intel N100 3.4GHz 4-C...
In stock with WootwareR8,999.00
R7,499.00
Save: R 1,500!
UGREEN 25899 NASync DXP6800 Pro 6-Bay 3.5" SATA Intel Core i5-123...
In stock with SupplierR18,789.00
Synology DS425+ DiskStation 4-Bay 3.5" SATA Intel Celeron J4125 2...
In stock with SupplierR10,645.00
Synology DS1825+ 8-Bay 3.5" SATA AMD Ryzen V1500B 2.2GHz 4-Core 8...
In stock with SupplierR25,333.00
UGREEN 35127 NASync DXP8800 PLUS 8-Bay 3.5" SATA Intel Core i5-12...
In stock with SupplierR22,867.00
Synology DS1525+ DiskStation 5-Bay 3.5" SATA AMD Ryzen V1500B 2.2...
In stock with SupplierR18,876.00
Synology DS725+ DiskStation 2-Bay 3.5" SATA AMD Ryzen R1600 3.1GH...
In stock with SupplierR10,999.00
UGREEN 25892 NASync DXP480T Plus 4-Bay M.2 2280 PCIe NVMe Intel C...
In stock with SupplierR14,799.00
Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Synology |
| Series | BeeStation |
| Model | BST150-4T |
| Capacity | 4TB |
| Processor | Realtek RTD1619B |
| Memory | 1 GB DDR4 |
| LAN port | 1 x 1GbE RJ-45 |
| External ports | 1 x USB-A 3.2 Gen 1 port |
| 1 x USB-C 3.2 Gen 1 port | |
| Product Dimensions | 148.0mm x 62.6mm x 196.3mm |
| Weight | 820g |
| Power Supply Unit / Adapter | 36 W |
| AC Input Power Voltage | 100V to 240V AC |
| Power Frequency | 50/60 Hz |
| Single Phase | |
| Power Consumption | 7.85 W (Access) |
| 1.65 W (HDD Hibernation) | |
| British Thermal Unit | 26.79 BTU/hr (Access) |
| 5.63 BTU/hr (HDD Hibernation) | |
| Operating environment | Temperature: 0°C to 35°C |
| Relative humidity: 8% to 80% RH | |
| Storage environment | Temperature: -20°C to 60°C |
| Relative humidity: 5% to 95% RH | |
| Certifications | RoHS, FCC, CE, BSMI, RCM, EAC, UKCA, KC, VCCI |
| System requirements | |
| BeeStation for desktop | Windows 10 64-bit (build 19041 or above) |
| Windows 11 | |
| macOS 12.3 or above | |
| BeePhotos & BeeFiles mobile apps | iOS 15 or above |
| Android 8 or above | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!









