Product Description
Additional Information
Reviews (1)
Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Transcend |
| Series | JetRam |
| Model | JM3200HSE-32G |
| Specifications | |
| Capacity | 32GB |
| Memory Type | DDR4 |
| Tested Speed | 3200MHz |
| Multi-Channel Kit | Single-Channel |
| Tested Latency | CL22 |
| Tested Voltage | 1.2V |
| Registered/Unbuffered | Unbuffered |
| Error Checking | Non-ECC |
| Height | 1.18 inches |
| Warranty Information | |
| Warranty | Lifetime Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
- working as expected - Desmond, 12 February 2024
dim is compatible with lenovo idea pad gaming 3 's factory installed 8 g dim , voltage and timing correspond , so ram is now 40 g , not experiencing any problems :)
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
ADATA AD4S320016G22-SGN Premier 16GB (1x16GB) DDR4-3200MHz CL22 1...
In stock with WootwareR2,999.00
R2,599.00
Save: R 400!
G.Skill F4-3200C22S-8GRS Ripjaws 8GB (1x8GB) DDR4-3200MHz CL22 1....
In stock with WootwareR1,999.00
R1,499.00
Save: R 500!
G.Skill F4-3200C22S-16GRS Ripjaws 16GB (1x16GB) DDR4-3200MHz CL22...
In stock with WootwareR3,199.00
R2,699.00
Save: R 500!


