Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Transcend |
| Series | DDR5 Series |
| Model | JM4800ASG-8G |
| Capacity | 8GB (1x8GB) |
| Memory Type | DDR4 |
| Tested Speed | 4800 MHz |
| Multi-Channel Kit | Single Channel |
| Tested Latency | CL40 |
| Tested Voltage | 1.1V |
| Registered/Unbuffered | Unbuffered |
| Error Checking | N/A |
| SPD Speed | 4800 MHz |
| SPD Voltage | 1.1V |
| Height | 30mm |
| Form Factor | SO-DIMM Laptop Memory Module, No heatspreader |
| Overclocking | N/A |
| Warranty Information | |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers
Kingston KCP556SS8-16 16GB(1x16GB) DDR5-5600MHz CL46 1.1V SO-DIMM...
In stock with WootwareR5,099.00
R4,699.00
Save: R 400!
ADATA AD5S560032G-S PREMIER 32GB (1x32GB) DDR5-5600 CL46 1.1V Bla...
In stock with WootwareR10,199.00
R7,299.00
Save: R 2,900!
Kingston KCP556SD8-32 ValueRAM 32GB (1x32GB) DDR5-5600 CL46 1.1V ...
In stock with WootwareR10,199.00
R8,199.00
Save: R 2,000!


