Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | UGREEN |
| Series | HDMI Cables |
| Model | HD140-80403 |
| Inner Protection | Tin-plated copper |
| Wire Gauge | 30AWG |
| Interface | HDMI 2.1 48Gbps |
| Resolution Support | 8K@60Hz |
| 4K@120Hz | |
| Outer Diameter | 8.5 ±0.2 mm |
| Video Support | HDR |
| 3D | |
| VRR | |
| QMS | |
| ALLM | |
| eARC | |
| Cable Material | PVC case |
| Nylon braid | |
| Cable Length | 2 m |
| Colour | Black |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers
3 Leaf Clover (Mickey Mouse) 1.8m Laptop/Notebook Mains Power Cab...
In stock with WootwareR129.00
R89.00
Save: R 40!
Standard 1.8m Kettle cord power cable with 3-prong SA plug
In stock with WootwareR119.00
R79.00
Save: R 40!
UGreen UG-80403 HDMI 2.1 48Gbps Male To Male 2m Cable
In stock with WootwareR239.00
R189.00
Save: R 50!
PNY DGXSPARK-BUNDL-CABLE QSFP112 To QSFP112 112G 32AWG 0.5M DAC S...
In stock with WootwareR1,699.00
R1,299.00
Save: R 400!
ARCTIC ACCBL00007A Four-Headed 4-Pin PWM Fan Splitter Cable
In stock with WootwareR179.00
R119.00
Save: R 60!
Standard 1.8m C19 Connector Power Cable with 3-prong SA Plug
In stock with WootwareR339.00
R289.00
Save: R 50!








