Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Unitek |
| Series | Fiber Optic HDMI Cable |
| Model | C11085GY01-30M |
| Max Output Resolution | 8K@60Hz |
| Data transfer rate | 48Gbps |
| Cable Length | 30 Meters |
| Cable Type | HDMI to HDMI |
| Cable OD | 4.6mm |
| Dimensions | 51.8mm x 18.2mm x 8.9mm |
| Material | Alloy Housing |
| Colour | Black |
| Warranty Information | |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers
3 Leaf Clover (Mickey Mouse) 1.8m Laptop/Notebook Mains Power Cab...
In stock with WootwareR129.00
R89.00
Save: R 40!
Standard 1.8m Kettle cord power cable with 3-prong SA plug
In stock with WootwareR119.00
R79.00
Save: R 40!
UGreen UG-80403 HDMI 2.1 48Gbps Male To Male 2m Cable
In stock with WootwareR239.00
R189.00
Save: R 50!
PNY DGXSPARK-BUNDL-CABLE QSFP112 To QSFP112 112G 32AWG 0.5M DAC S...
In stock with WootwareR1,699.00
R1,299.00
Save: R 400!
ARCTIC ACCBL00007A Four-Headed 4-Pin PWM Fan Splitter Cable
In stock with WootwareR179.00
R119.00
Save: R 60!
Standard 1.8m C19 Connector Power Cable with 3-prong SA Plug
In stock with WootwareR339.00
R289.00
Save: R 50!








