Features Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Verbatim |
| Series | GNC Series |
| Model | 200W Type-C 4-Port GaN (32204) |
| Power Input | 100-240~ 50/60Hz 2.5A max |
| Charging Ports | 2x USB Type-C Ports, Up to 100W |
| 1x USB Type-C Port, Up to 65W | |
| 1x USB Type-A Port, Up to 60W | |
| NOTE: USB Type-C (65W) and USB Type-A share power budgets | |
| Total Output | 200W Max |
| Protocol Support | USB Power Delivery 3.0, PPS, and Quick Charge 3.0 |
| Supported Outputs | |
| USB-C1 & USB-C2 Output | 100W + 100W |
| USB-C1 USB-C3 Output | 100W + 65W |
| USB-C1 & USB-A Output | 100W + 60W |
| USB-C2 & USB-C3 Output | 100W + 65W |
| USB-C2 & USB-A Output | 100W + 60W |
| USB-C3 & USB-A Output | 12W + 12W |
| USB-C1 & USB-C2 & USB-C3 Output | 100W + 65W + 30W |
| USB-C1 & USB-C2 & USB-A Output | 100W + 65W + 30W |
| USB-C1 & USB-C3 & USB-A Output | 100W + 12W + 12W |
| USB-C2 & USB-C3 & USB-A Output | 100W + 12W + 12W |
| USB-C1 & USB-C2 & USB-C3 & USB-A Output | 100W + 65W + 12W + 12W |
| Protections | Input overvoltage protection, Over-temperature protection |
| Output overcurrent/overvoltage/short circuit protection | |
| Materials | PC ABS Fireproof material |
| Dimensions | 83.5 x 64.8 x 36mm (W x H x D) |
| Weight | 0.314kg |
| Colour | Black |
| Box Contents | GaN Charger |
| EU adapter | |
| UK adapter | |
| Quick Start Guide | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Limited Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
Wootbook BATRPHID13-4103 15.48V 97.5Wh 6300mAh Li-ion Replacement...
In stock with WootwareR3,500.00
R1,999.00
Save: R 1,501!
Wootbook BATRPHID13-4102 15.48V 80Wh 5168mAh Li-ion Replacement B...
In stock with WootwareR3,500.00
R1,999.00
Save: R 1,501!
GMKTec M3/M3 Ultra/M3 PLUS 100W Replacement AC Adapter
In stock with WootwareR1,299.00
R699.00
Save: R 600!









