Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Volkano |
| Series | Total Series |
| Model | VK-8048-BK |
| General | |
| Power Output | 90W |
| Compatibility | HP |
| Dell | |
| Acer | |
| Lenovo | |
| Asus | |
| Other Popular Laptops | |
| Charging Features | Automated Voltage Selection |
| USB-C Charging Pin | |
| Up To 90W Charging | |
| Protection Features | Overload Protection |
| Voltage Protection | |
| Indicators | Power Indicator Light |
| Electrical Specifications | |
| AC Input | 100V ~ 240V AC |
| DC Output | 16V ~ 20V DC |
| Connection Type | 20 Assorted DC Tips |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers
Wootbook BATRPHID13-4103 15.48V 97.5Wh 6300mAh Li-ion Replacement...
In stock with WootwareR3,500.00
R1,999.00
Save: R 1,501!
Wootbook BATRPHID13-4102 15.48V 80Wh 5168mAh Li-ion Replacement B...
In stock with WootwareR3,500.00
R1,999.00
Save: R 1,501!
GMKTec M3/M3 Ultra/M3 PLUS 100W Replacement AC Adapter
In stock with WootwareR1,299.00
R699.00
Save: R 600!









