Customers Who Viewed This Product Purchased
Western Digital WDS100T3B0A WD Blue SA510 1TB 2.5" SATA 3.0 Solid...
In stock with WootwareR3,399.00
R2,799.00
Save: R 600!
Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Western Digital |
| Series | WD Blue |
| Model | WDS100T2B0A |
| Capacity | 1 TB |
| Interface | SATA III 6 Gb/s |
| Sequential Read | Up to 560 MB/s |
| Sequential Write | Up to 530 MB/s |
| Random Read | Up to 95 K IOPS |
| Random Write | Up to 84 K IOPS |
| Endurance | 400 (TBW) |
| Average Active Power | 60 mW |
| Read Operating Power | 2,550 mW (Maximum) |
| Write Operating Power | 3,750 mW (Maximum) |
| Slumber | 56 mW |
| DEVSLP | 5 - 12 mW |
| MTTF | Up to 1.75 M Hours |
| Operating Temperatures | 0°C - 70°C |
| Non-Operating Temperatures | -55°C - 85°C |
| Operating Vibrations | 5.0 gRMS, 10 - 2000 Hz |
| Non-Operating Vibrations | 4.9 gRMS, 7 - 800 Hz |
| Shock | 1,500 G @ 0.5 msec Half Sine |
| Compliance | FCC, UL, TUV, KC, BSMI, VCCI, Morocco |
| Dimensions | 100.2 x 69.85 x 7 mm |
| Weight | 37.4 g |
| Warranty Information | |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
