Customers Who Viewed This Product Purchased
Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | WINX |
| Series | CONNECT Pro |
| Model | WX-HB111 |
| Connectivity | |
| Host Interface | USB Type-C |
| Total Ports | 6 |
| Ports | 1x HDMI 4K@60Hz (3840×2160) |
| 1x USB Type-C Power Delivery 100W (20V/5A) | |
| 2x USB 3.1 Type-A (Up to 10Gbps) | |
| 1x USB 3.1 Type-C Port | |
| 1x Gigabit (10/100/1000Mbps) RJ45 Port | |
| Display | |
| Supported Display Modes | Single Display (Extend or Mirror) |
| Physical Specifications | |
| Cable Length | 20cm |
| Colour | Sandblasted Anodized Gray |
| Material | Aluminium Alloy |
| Product Dimensions | 11.9×4.6×1.5cm |
| Product Weight | 78g |
| Packaging Dimensions | 18.5×9.7×1.9cm |
| Packaging Weight | 105g |
| System Requirements | |
| Operating Temperature | -30°C to 60°C |
| OS Compatibility | Windows |
| Linux | |
| Mac | |
| Android | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |









