Features Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Womier |
| Series | ERA |
| Model | ERA75 CYBERPUNK |
| General | |
| Total Keys | 80 Keys + 1 Knob |
| Layout | ANSI 75% |
| Colour | Cyberpunk |
| Construction | |
| Case Material | Full Aluminium |
| Case Surface Processing | Powder Coating |
| Mounting Style | Gasket |
| Plate | PC with Flex-Cuts |
| Keycaps | Cherry Profile PBT Keycaps |
| Switch | |
| Switch Model | Womier POM Cyber |
| Switch Type | Linear |
| Actuation Force | 50G |
| Pre-Travel | 1.8mm |
| Total Travel | 4mm |
| Material | Full POM |
| Factory Lubed | Yes |
| Connectivity | |
| Connection Type | Wired |
| 2.4GHz Wireless | |
| Bluetooth | |
| Interface | USB Type-C |
| Polling Rate | 1000Hz (Wired) |
| PCB & Firmware | |
| PCB Thickness | 1.2mm |
| PCB Material | FR4 |
| Hot-Swap Support | Yes |
| Switch Compatibility | 3-Pin |
| 5-Pin | |
| Firmware Compatibility | VIA |
| N-Key Rollover | Yes |
| Lighting | |
| Backlight | Full RGB |
| LED Orientation | South-Facing |
| Power | |
| Battery Capacity | 8000 mAh |
| Compatibility | |
| Operating System | Windows, Mac, Linux, iOS, Android |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions | 323 mm x 150 mm x 20 (34) mm |
| Typing Angle | 6° |
| Weight | 1.9Kg |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
Ajazz AK820-PU-SSS AK820 Purple Sea Salt Switch 75% Wired Mechani...
In stock with WootwareR1,199.00
R879.00
Save: R 320!
Ajazz AK820-BG-MS AK820 Grey Moon Switch 75% Wired Mechanical Gam...
In stock with WootwareR1,199.00
R879.00
Save: R 320!
MCHOSE HW-UT98-2 MCHOSE X Unbox Therapy UT98 98% RGB Silent Peach...
In stock with WootwareR2,399.00
R1,899.00
Save: R 500!
Ajazz AK820 MAX HE 75% Compact RGB Magnetic Switch Purple Wired M...
In stock with WootwareR1,749.00
R999.00
Save: R 750!
MCHOSE MC-ACE68AIR-10 Ace 68 Air Mount Tai Magnetic GT Hall Effec...
In stock with WootwareR1,849.00
R1,399.00
Save: R 450!
MCHOSE MC-MIX87-9 Mix 87 80% TKL RGB Mount Tai Magnetic Switch GT...
In stock with WootwareR2,199.00
R1,649.00
Save: R 550!
Ajazz AK820 75% Compact Red Switch White LED Backlit Black Wired ...
In stock with WootwareR1,099.00
R699.00
Save: R 400!
Ajazz AK820 MAX HE 75% Compact RGB Magnetic Switch Grey-Yellow Wi...
In stock with WootwareR1,449.00
R999.00
Save: R 450!
Ajazz AK680V2-ICE-ISLAND-ABS-BK-RGB-DIY-WIRED AK680 60% Compact 6...
In stock with WootwareR719.00
R399.00
Save: R 320!
MCHOSE MC-MIX87-7 Mix 87 80% TKL RGB Mount Tai Magnetic Switch GT...
In stock with WootwareR2,449.00
R1,599.00
Save: R 850!









