Customers Who Viewed This Product Purchased
Ajazz AK820-BG-MS AK820 Grey Moon Switch 75% Wired Mechanical Gam...
In stock with WootwareR1,199.00
R879.00
Save: R 320!
Ajazz AK820-PU-SSS AK820 Purple Sea Salt Switch 75% Wired Mechani...
In stock with WootwareR1,199.00
R879.00
Save: R 320!
MCHOSE HW-UT98-2 MCHOSE X Unbox Therapy UT98 98% RGB Silent Peach...
In stock with WootwareR2,399.00
R1,899.00
Save: R 500!
Ajazz AK820 MAX HE 75% Compact RGB Magnetic Switch Purple Wired M...
In stock with WootwareR1,749.00
R999.00
Save: R 750!
MCHOSE MC-ACE68AIR-10 Ace 68 Air Mount Tai Magnetic GT Hall Effec...
In stock with WootwareR1,849.00
R1,399.00
Save: R 450!
MCHOSE MC-MIX87-7 Mix 87 80% TKL RGB Mount Tai Magnetic Switch GT...
In stock with WootwareR2,449.00
R1,599.00
Save: R 850!
MCHOSE MC-MIX87-9 Mix 87 80% TKL RGB Mount Tai Magnetic Switch GT...
In stock with WootwareR2,199.00
R1,649.00
Save: R 550!
Ajazz AK820 MAX HE 75% Compact RGB Magnetic Switch Grey-Yellow Wi...
In stock with WootwareR1,449.00
R999.00
Save: R 450!
Ajazz AK820 75% Compact Red Switch White LED Backlit Black Wired ...
In stock with WootwareR1,099.00
R699.00
Save: R 400!
Womier SK75 75% RGB POM Mint Blizzard Switch Black Wireless Mecha...
In stock with WootwareR2,249.00
R1,699.00
Save: R 550!
Features 
Product Description
Additional Information
Reviews (1)
Questions (0)

| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Womier |
| Series | M99 |
| Model | Womier M99 |
| Layout & Keys | |
| Total Keys | 98 Keys |
| Layout | ANSI 98% |
| Compatibility | Windows / Mac |
| Design & Build | |
| Color Options | Black Kanagawa |
| Case Material | Plastic |
| Keycap | Cherry Profile PBT Keycaps |
| Keyboard Weight | 1606g |
| Dimensions | 402.9 x 139.5 x 42mm |
| Switch & Mount | |
| Switches | Womier POM Grey Switch |
| Switch Type | Linear |
| Actuation Force | 42gf |
| Pre-Travel | 2mm |
| Total Travel | 3.8mm |
| Material | POM |
| Factory Lubed | Yes |
| Mounting Style | Gasket |
| Plate | PC Material With Flex-Cuts |
| PCB | 1.2mm |
| Full RGB | |
| Hotswap | |
| Non Flex-Cut | |
| 3/5 Pin Switches Compatible | |
| Lighting | |
| Backlight LEDs | South-Facing |
| Battery | |
| Battery Capacity | 8000 mAh |
| Software | |
| Firmware Compatibility | VIA |
| Connectivity | |
| Connection Types | Wired |
| 2.4GHz Wireless | |
| Bluetooth | |
| Polling Rate | 1000Hz (Wired) |
| Interface | USB Type-C |
| Firmware | |
| Firmware Compatibility | VIA |
| Rollover | |
| N-Key Rollover | Yes |
| Compatibility | |
| Supported OS | Windows |
| Mac | |
| Linux | |
| iOS | |
| Android | |
| Physical | |
| Dimensions | 316 x 137 x 34.3mm |
| Keyboard Weight | 1300g ±20g |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
- Fantastic Keyboard - Vuk, 4 March 2026
The sound and feel of this keyboard is out of this world. As is the feature set. And let me not even talk about the price!
Would give it 10/5 stars if I could.
One slight incorrect detail: the keyboard comes with POM Mint not POM Grey switches. They're still linear, just softer.
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!









