Ajazz AK820-PU-SSS AK820 Purple Sea Salt Switch 75% Wired Mechani...
In stock with WootwareR1,199.00
R879.00
Save: R 320!
Ajazz AK820-BG-MS AK820 Grey Moon Switch 75% Wired Mechanical Gam...
In stock with WootwareR1,199.00
R879.00
Save: R 320!
MCHOSE HW-UT98-2 MCHOSE X Unbox Therapy UT98 98% RGB Silent Peach...
In stock with WootwareR2,399.00
R1,899.00
Save: R 500!
Ajazz AK820 MAX HE 75% Compact RGB Magnetic Switch Purple Wired M...
In stock with WootwareR1,749.00
R999.00
Save: R 750!
MCHOSE MC-ACE68AIR-10 Ace 68 Air Mount Tai Magnetic GT Hall Effec...
In stock with WootwareR1,849.00
R1,399.00
Save: R 450!
Ajazz AK820 75% Compact Red Switch White LED Backlit Black Wired ...
In stock with WootwareR1,099.00
R699.00
Save: R 400!
MCHOSE MC-MIX87-9 Mix 87 80% TKL RGB Mount Tai Magnetic Switch GT...
In stock with WootwareR2,199.00
R1,649.00
Save: R 550!
Ajazz AK820 MAX HE 75% Compact RGB Magnetic Switch Grey-Yellow Wi...
In stock with WootwareR1,449.00
R999.00
Save: R 450!
Ajazz AK680V2-ICE-ISLAND-ABS-BK-RGB-DIY-WIRED AK680 60% Compact 6...
In stock with WootwareR719.00
R549.00
Save: R 170!
MCHOSE MC-MIX87-7 Mix 87 80% TKL RGB Mount Tai Magnetic Switch GT...
In stock with WootwareR2,449.00
R1,799.00
Save: R 650!

| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Womier |
| Series | Mechanical Gaming Keyboards |
| Model | SK75 TMR Hall Effect Magnetic |
| Switch | |
| Switch Type | Otemu Hall Effect Magnetic Mechanical Switches, Hot-swappable |
| Key Feel | Linear, Smooth, Balanced sound |
| Operating Force | 40 ~ 5gf |
| Total Travel | 3.5 ± 0.1mm |
| Design | |
| Media Keys | N/A |
| Keyboard Form Factor | 75% 81-Key Compact QWERTY layout |
| Switch Life | N/A |
| Chassis | Milled Aluminium |
| Lighting | South-Facing RGB LED lighting, User-customisable |
| Wrist Rest | N/A |
| Battery | |
| Battery Capacity | 8000 mAh |
| Battery Life | N/A |
| Battery Chemistry | Li-Ion |
| General | |
| On-Board Memory | Yes, single on-board profile |
| Connectivity | Removable USB 2.0 Type-C Wired Cable |
| Keycaps | PBT Double-Shot Plastic, Cherry profile |
| Polling Rate | Standard USB Polling, Full N-Key rollover |
| Colour | Black |
| Dimensions | 321 x 140 x 38mm (W x D x H) |
| Weight | 2.0kg |
| Platform Support | Supports Windows 10, Windows 11 |
| Supports macOS | |
| Supports Linux, ChromeOS | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | No |
- Amazing build quality and surprisingly mod-able - Josh, 28 March 2026
This keyboard is amazing to type on. The full aluminum chassis makes it reassuringly heavy, and it feels incredibly premium. I was surprised by the new Void HE switches. They sound fantastic and are noticeably less scratchy than other HE switches I have tried.
The standout feature is the TMR PCB. Being able to switch between HE and standard mechanical switches makes it far more customizable than typical HE boards, giving you total freedom to mod it to your exact preferences. The software is a bit lackluster, but you only need to use it once to set up your profiles before never touching it again. Absolutely worth the buy! - Amazing!!! - Joshua, 23 March 2026
Great keyboard with all the benefits of having HE switches while also having the mod-ability of a custom keyboard. Great build quality and great sound with the updated Void switches
- Excellent Build Quality - Yusuf, 16 February 2026
This keyboard is solid. The magnetic switches make it feel quick and responsive, and being able to adjust the actuation is a nice touch, especially if you play a lot of games. It has a sturdy aluminum case that gives it a premium, heavy feel on the desk, and the connectivity plus big battery make it easy to use for both gaming and everyday work. The software isn’t great, but overall it’s the best keyboard I've had since 2015.
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!









