Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | XPG |
| Series | Lancer |
| Model | AX5U5600C3616G-CLABK |
| Memory Type | |
| Capacity | 16GB(1x16GB) |
| Multi-Channel Kit | Single-Channel |
| Tested Speed | 5600MT/s |
| Tested Latency | CL36 |
| Tested Voltage | 1.25V |
| Registered/Unbuffered | Unbuffered |
| Error Checking | Non-ECC |
| Height | 43.56mm |
| Features | XMP 3.0 |
| Warranty Information | |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
XPG AX5U6000C3016G-DTLABRBK Lancer Blade RGB 32GB (2x16GB) DDR5-6...
In stock with WootwareR12,699.00
R9,399.00
Save: R 3,300!
G.Skill F5-6000J3636F16GX2-FX5 Flare X5 32GB (2x16GB) DDR5-6000MH...
In stock with WootwareR10,699.00
R9,999.00
Save: R 700!
Kingston KF560C30BBEAK2-32 FURY Beast RGB 32GB (2x16GB) DDR5-6000...
In stock with WootwareR12,699.00
R10,999.00
Save: R 1,700!
XPG AX5U6000C3032G-DTLABBK Lancer Blade 64GB (2x32GB) DDR5-6000MH...
In stock with WootwareR24,499.00
R20,999.00
Save: R 3,500!
Patriot PVER532G60C30KW Viper Elite RGB 32GB (2x16GB) DDR5-6000 C...
In stock with WootwareR12,399.00
R9,799.00
Save: R 2,600!
Kingston KF560C30BBEK2-32 Fury Beast 32GB (2x16GB) DDR5-6000 CL30...
In stock with WootwareR12,599.00
R10,999.00
Save: R 1,600!





