Customers Who Viewed This Product Purchased
[OPENBOX] UPERFECT Gaming 16" WUXGA (1920x1200) IPS Anti-Glare 5m...
In stock with WootwareR2,999.00
R1,999.00
Save: R 1,000!
Product Description
Additional Information
Reviews (1)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | ZEUSLAP |
| Series | Portable Monitors |
| Model | P16 120Hz |
| Display | |
| Panel Size | 16" |
| Panel Type | IPS (In-Plane Switching) |
| Resolution | WUXGA(1920x1200) |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Response Time | 3-4ms |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Brightness | 300cd/m2 |
| Viewing Angle | 178° |
| Physical | |
| Height Adjustable | N/A |
| Tilt | N/A |
| Swivel | N/A |
| Stand | N/A |
| Wall Mountable (VESA) | 75x75mm |
| Audio | |
| Audio Output | Built-In Speakers |
| Connectivity | |
| Display Inputs | 1xMini HDMI |
| 1x Type USB Type C (1x Support PD) | |
| USB Interface | 1x Micro USB |
| Dimensions | 355x231x10mm |
| Weight | 860g |
| Package Contents | 1x Type-C to Type-C Cable |
| 1x USB-A to Type-C Cable | |
| 1x HDMI to Mini HDMI Cable | |
| 1x Power Adapter | |
| 1x User Manual | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | No |
|---|---|
| Product Link | No |
- Best Purchase in a long time - Alexis, 2 September 2024
I had been looking for a portable screen for my laptop for quite some time before I asked my brother who said to look on Wootware, where he normally shops. The whole process was so easy with all the information available on the product it was easy to compare, the checkout, shipping and delivery was amazing and I am thoroughly enjoying the screen! It has made my daily work so much easier and it didn't even add to my set up time. Amazing product, service and company!
Customers Who Bought This Also Bought
ASRock Radeon RX 9070 XT 16GB Challenger RX9070XTCHALLENGER16G 16...
In stock with SupplierR17,099.00
Dell SE2725HM 27" Full HD (1920x1080) 100Hz 8ms IPS Desktop Monit...
In stock with WootwareR4,199.00
R2,499.00
Save: R 1,700!
![[OPENBOX] UPERFECT Gaming 16](https://www.wootware.co.za/media/catalog/product/cache/1/small_image/200x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/6/1/61ryoiapfxl_1.jpg)


