Customers Who Viewed This Product Purchased
[OPENBOX] UPERFECT Gaming 16" WUXGA (1920x1200) IPS Anti-Glare 5m...
In stock with WootwareR2,999.00
R1,999.00
Save: R 1,000!
Features Product Description
Additional Information
Reviews (2)
Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | ZEUSLAP |
| Series | Portable Monitors |
| Model | P16KT |
| Display | |
| Panel Size | 16" |
| Panel Type | IPS (In-Plane Switching), Touch Panel |
| Resolution | WQHD(2560x1600) |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Response Time | 3ms |
| Contrast Ratio | 50,00069444 |
| Brightness | 500cd/m2 |
| Viewing Angle | 89° |
| Physical | |
| Height Adjustable | N/A |
| Tilt | N/A |
| Swivel | N/A |
| Stand | N/A |
| Wall Mountable (VESA) | 75x75mm |
| Audio | |
| Audio Output | Built-In Speakers |
| Connectivity | |
| Display Inputs | 1xMini HDMI (Support Up To 120Hz Only) |
| 2x Type USB Type C (1x Support PD) | |
| USB Interface | 1x Micro USB |
| Dimensions | 355x231x10mm |
| Weight | 860g |
| Package Contents | 1x Type-C to Type-C Cable |
| 1x USB-A to Type-C Cable | |
| 1x HDMI to Mini HDMI Cable | |
| 1x Power Adapter | |
| 1x User Manual | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
- Decent for price range - Christiaan, 22 November 2024
The touch work on my company Macbook without installing anything when using the supplied USB C cable. It's pretty snappy and works well.
I ended up setting the screen in scaled mode as 2500x1600 is just a little too small to read. That said, you won't find anything better at this price range. I would however recommend buying the 1920x1080 version instead as it would definitely be easier to read. - Very happy - Johan, 15 May 2024
Working great on my desktop as a third monitor also fantastic when I am working remotely with it connected to my mac. The touchscreen is a convenient addition when connecting my mobile.
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Customers Who Bought This Also Bought
ASRock Radeon RX 9070 XT 16GB Challenger RX9070XTCHALLENGER16G 16...
In stock with SupplierR17,099.00
Dell SE2725HM 27" Full HD (1920x1080) 100Hz 8ms IPS Desktop Monit...
In stock with WootwareR4,199.00
R2,499.00
Save: R 1,700!
![[OPENBOX] UPERFECT Gaming 16](https://www.wootware.co.za/media/catalog/product/cache/1/small_image/200x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/6/1/61ryoiapfxl_1.jpg)


