[OPENBOX] UPERFECT Gaming 16" WUXGA (1920x1200) IPS Anti-Glare 5m...
In stock with WootwareR2,999.00
R1,999.00
Save: R 1,000!
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | ZEUSLAP |
| Series | Portable Monitors |
| Model | P25K |
| Display | |
| Panel Size | 16" |
| Panel Type | IPS (In-Plane Switching) |
| Resolution | WQXGA(2560x1600) |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Response Time | 3-4ms |
| Contrast Ratio | 1200:1 |
| Brightness | 300cd/m2 |
| Viewing Angle | 178° |
| Physical | |
| Height Adjustable | N/A |
| Tilt | N/A |
| Swivel | N/A |
| Stand | N/A |
| Wall Mountable (VESA) | 75x75mm |
| Audio | |
| Audio Output | Built-In Speakers |
| Connectivity | |
| Display Inputs | 1xMini HDMI |
| 2x Type USB Type C (1x Support PD) | |
| USB Interface | 1x Micro USB |
| Dimensions | 355x231x10mm |
| Weight | 860g |
| Package Contents | 1x Type-C to Type-C Cable |
| 1x USB-A to Type-C Cable | |
| 1x HDMI to Mini HDMI Cable | |
| 1x Power Adapter | |
| 1x User Manual | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
- Very surprised about the quality! - M4mbr4, 4 March 2025
Needed a portable screen for work. Positively surprised about the quality of the product. Excellent product for the price. 10/10 will recommend.
- Zeuslap my ultimate companion - Farouk, 20 September 2024
Initially, I wasn't sure about the brand, but once I opened it, I was pleasantly surprised! The clarity and color quality are excellent. While the speakers are a bit quiet, the sound clarity is still good. The variety of connectivity options is impressive, and it can even run off a 5V adapter, such as USB-C to USB-C, which is fantastic.
This is by far the easiest monitor I've ever set up. It came with several cables, which would be expensive to buy separately—definitely a big plus. If you have a powered USB-C port that supports video, you won't even need a power adapter.
The matte screen helps reduce reflections, which is a nice feature. My only complaint is the menu button—it requires quite a bit of pressure to press, so I often end up using two hands to keep the monitor from sliding. Overall, the price is excellent, especially considering early, lower-quality screens used to cost much more when they first came out.
ASRock Radeon RX 9070 XT 16GB Challenger RX9070XTCHALLENGER16G 16...
In stock with SupplierR17,099.00
Dell SE2725HM 27" Full HD (1920x1080) 100Hz 8ms IPS Desktop Monit...
In stock with WootwareR4,199.00
R2,499.00
Save: R 1,700!
WootPack Pro 16" Premium Waterproof Black Laptop Backpack
In stock with WootwareR1,099.00
R599.00
Save: R 500!
![[OPENBOX] UPERFECT Gaming 16](https://www.wootware.co.za/media/catalog/product/cache/1/small_image/200x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/6/1/61ryoiapfxl_1.jpg)



