Customers Who Viewed This Product Purchased
Creality 3301010122 1Kg 1.75mm Ender PLA Black Filament
In stock with WootwareR259.00
R199.00
Save: R 60!
Creality 4005010071 Space Pi Plus Double Roll Filament Dryer
In stock with WootwareR1,999.00
R1,599.00
Save: R 400!
Features 
Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)

| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Creality |
| Series | Falcon Pro |
| Model | CR-Laser Falcon Pro Air Assist (10W) |
| Cutting Thickness | 5mm (Basswood Cutting) |
| Laser head power | 10W |
| Engraving speed | 10,000mm/min (Max) |
| Laser Wavelength | 455nm |
| Engraving Precision | 254 dpi |
| Applicable Materials | Wood |
| Acrylic | |
| Metal | |
| Paper | |
| Felt | |
| Leather | |
| Stone | |
| And More | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!







