Customers Who Viewed This Product Purchased
RCT Universal Travel Adapter to South African 3-Pin Power Plug Ad...
In stock with WootwareR99.00
R79.00
Save: R 20!
NZXT AB-RH175-B1 PCIe Gen4 x16 Matte Black Vertical GPU Mount
In stock with WootwareR649.00
R379.00
Save: R 270!
ASUS USB-BT540 Bluetooth 5.4 Nano USB Type-A Wireless Adapter
In stock with WootwareR379.00
R299.00
Save: R 80!
NZXT AB-RH175-W1 PCIe Gen4 x16 Matte White Vertical GPU Mount
In stock with WootwareR649.00
R379.00
Save: R 270!
NoteableAI Plaud Note Pro AI Voice Recorder Smart Dictaphone Acce...
Special order itemR7,999.00
R6,799.00
Save: R 1,200!
Features 
Product Description
Additional Information
Reviews (0)

| SPECIFICATIONS | |
| Brand | DeepCool |
| Series | Hubs |
| Model | DC-RGB-CONVERTOR |
| Product Dimensions | 45×45×12 mm |
| Port Type | SATA 5V×1 , 4-pin( 12V-G-R-B)×1 |
| Net Weight | 33 g |
| Extension Port | 4-pin( 12V-G-R-B)×2, 3-pin( 5V-D-G)×3 |
| Length Of HUB Strip Cable | 600 mm |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |









