Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | J5Create |
| Series | USB Type-A Adapter |
| Model | JUA365 Dual HDMI |
| Connectivity | |
| Ports | 1x USB 5Gbps Type-A Port (Upstream) |
| 2x HDMI 1.4 Ports | |
| Video Output | |
| HDMI | 2x HDMI 1.4 Ports, supports up to 4K (3840x2160) @ 30Hz, supports HDCP |
| Display Support | |
| Single Display | Up to 4K Ultra HD (3840x2160), 1x 30Hz monitor |
| Dual Display | Up to 2048x1152, 2x 60Hz monitors |
| macOS Support | Requires macOS driver, Limitations apply. Please consult this support notice. |
| General | |
| Dimensions | 66 x 68 x 15mm (D x W x H) |
| Materials | ABS Plastic, Aluminium (shell) |
| Colour | Silver |
| Software | JUA365 driver utility |
| Operating Systems Supported | Windows 10 64-bit |
| Windows 11 64-bit | |
| macOS 10.9 or later | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers
RCT Universal Travel Adapter to South African 3-Pin Power Plug Ad...
In stock with WootwareR99.00
R79.00
Save: R 20!
NZXT AB-RH175-B1 PCIe Gen4 x16 Matte Black Vertical GPU Mount
In stock with WootwareR649.00
R379.00
Save: R 270!
ASUS USB-BT540 Bluetooth 5.4 Nano USB Type-A Wireless Adapter
In stock with WootwareR379.00
R299.00
Save: R 80!
NZXT AB-RH175-W1 PCIe Gen4 x16 Matte White Vertical GPU Mount
In stock with WootwareR649.00
R379.00
Save: R 270!
NoteableAI Plaud Note Pro AI Voice Recorder Smart Dictaphone Acce...
Special order itemR7,999.00
R6,799.00
Save: R 1,200!









