Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Wacom |
| Series | Signature Pads |
| Model | STU-430 |
| Interface | USB |
| Power Supply | Via USB |
| Security Lock Slot | Yes |
| Screen Type | F-STN, Positive Reflective |
| Screen Size | 4.5" Diagonal |
| Screen Dimensions | 96 x 60 mm |
| Native Resolution | 320x 200 |
| Reading Method | Electromagnetic Resonance (EMR) |
| Pen Pressure Levels | 1024 |
| Sensor Resolution | 2540 lpi |
| Coordinate Accuracy | ± 0.5 mm (Center) |
| Battery-free Pen | Yes |
| Cordless Pen | Yes |
| Report Rate | 200 pps |
| Dimensions | 161 x 174 x 11 mm |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Year Carry-In Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
RCT Universal Travel Adapter to South African 3-Pin Power Plug Ad...
In stock with WootwareR99.00
R79.00
Save: R 20!
NZXT AB-RH175-B1 PCIe Gen4 x16 Matte Black Vertical GPU Mount
In stock with WootwareR649.00
R379.00
Save: R 270!
ASUS USB-BT540 Bluetooth 5.4 Nano USB Type-A Wireless Adapter
In stock with WootwareR379.00
R249.00
Save: R 130!
NoteableAI Plaud Note Pro AI Voice Recorder Smart Dictaphone Acce...
Special order itemR8,199.00
R6,999.00
Save: R 1,200!
NZXT AB-RH175-W1 PCIe Gen4 x16 Matte White Vertical GPU Mount
In stock with WootwareR649.00
R379.00
Save: R 270!
Customers Who Bought This Also Bought










