Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Equip |
| Series | Adjustable Desk Series |
| Model | 650803 ERGO |
| Materials | Steel |
| ABS Plastic | |
| Dimensions | 700 x 620 x 1000mm (W x D x H) |
| Height Adjust Range | 620 - 1280mm (From Floor) |
| Max Load | 125kg (including table) |
| Frame Weight | 30.95kg |
| Table Dimensions | L x W (1100 ~ 2200) x (700 ~ 1000)mm |
| Power Input | Wall socket, 100-240V AC |
| Cable Management | Yes, cable tray included |
| Color | Grey |
| Compliance | RoHS, CE |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
RCT Universal Travel Adapter to South African 3-Pin Power Plug Ad...
In stock with WootwareR99.00
R79.00
Save: R 20!
NZXT AB-RH175-B1 PCIe Gen4 x16 Matte Black Vertical GPU Mount
In stock with WootwareR649.00
R379.00
Save: R 270!
ASUS USB-BT540 Bluetooth 5.4 Nano USB Type-A Wireless Adapter
In stock with WootwareR379.00
R299.00
Save: R 80!
NoteableAI Plaud Note Pro AI Voice Recorder Smart Dictaphone Acce...
Special order itemR8,199.00
R6,999.00
Save: R 1,200!
NZXT AB-RH175-W1 PCIe Gen4 x16 Matte White Vertical GPU Mount
In stock with WootwareR649.00
R379.00
Save: R 270!









