Customers Who Viewed This Product Purchased
Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | HP |
| Series | ProDisplay |
| Model | X7R61AA |
| Display | |
| Panel Size | 21.5" |
| Panel Type | VA, LED Backlight |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Response Time | 5 ms Gray to Gray |
| Contrast Ratio | 3000:1 Static |
| 5000000:1 Dynamic | |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Viewing Angle | 178°(H) / 178°(V) |
| Pixel Pitch | 0.248 mm |
| Physical | |
| Tilt | -5 to 22° |
| Display Outputs | 1x DisplayPort 1.2 |
| 1x VGA | |
| Power | |
| Power Supply | 100 to 240 VAC |
| Power Consumption | 28W Maximum |
| 20W Typical | |
| 0.5W Standby | |
| General | |
| Features | Anti-Glare |
| LED Backlights | |
| On-Screen Controls | |
| Plug and Play | |
| User Programmable | |
| User Controls | |
| Security | Security Lock-Ready |
| Operating Temperature | 5 to 35°C |
| Operating Humidity | 20 to 80% RH |
| Package Contents | Monitor |
| AC Power Cord | |
| VGA Cable | |
| DisplayPort Cable | |
| CD (Includes User Guide, Warranty, Drivers) | |
| Dimensions | 515 x 191.2 x 389 mm with Stand |
| 515 x 54.9 x 327 mm without Stand | |
| Weight | 3.5 kg |
| Warranty Information | |
| Warranty | Manufacturer's Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Customers Who Bought This Also Bought
Seagate ST24000NT002 IronWolf Pro 24TB 7200rpm SATA 6Gb/s 512MB C...
Contact for AvailabilityR16,693.00
PNY RTX Pro 6000 Blackwell Generation Max-Q Workstation Edition V...
Special order itemR251,999.00
R209,999.00
Save: R 42,000!
GMKtec NUCBOX G10 AMD Ryzen 5 3500U 3.70GHz 4-Core 16GB(2x8GB) DD...
In stock with WootwareR9,999.00
R8,199.00
Save: R 1,800!
Dell PV15250_RPLU_005_P_PRO Pro 15 Essential Intel Core i5-1334U ...
In stock with WootwareR19,999.00
R15,499.00
Save: R 4,500!
DATOTEK DDR4-PC3200-16GB-D DATO 16GB (1x16GB) DDR4-3200 CL16 1.35...
Stock Coming SoonR2,499.00
R1,999.00
Save: R 500!
Super Flower SF-2000F14HP Leadex Platinum 2000W 80 Plus Platinum ...
In stock with WootwareR6,199.00
R4,999.00
Save: R 1,200!
Samsung MZ-VAP4T0BW 9100 PRO 4TB M.2 2280 PCIe 5.0 x4 NVMe Solid ...
In stock with WootwareR29,299.00
R15,199.00
Save: R 14,100!
AMD 100-100000927BOX Ryzen 5 5600 6-Core 3.5GHz (4.4GHz Boost) So...
In stock with WootwareR4,349.00
R2,799.00
Save: R 1,550!
Seagate ST8000VN004 IronWolf 8TB 7200RPM 256MB Cache SATA 6Gb/s 3...
In stock with WootwareR6,799.00
R4,999.00
Save: R 1,800!
Lenovo 21SR005EZA ThinkPad E16 G3 Intel Core Ultra 5 225U 4.8Ghz ...
Contact for AvailabilityR18,974.00
Montech AIR 100 ARGB Tempered Glass Black Micro-ATX Mini Tower De...
In stock with WootwareR1,449.00
R899.00
Save: R 550!

















