Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Kingston |
| Series | DataTraveler Exodia |
| Model | DTX/128GB |
| Colour | Black |
| Interface | USB 3.2 Gen 1 |
| Capacity | 128 GB |
| Operating System Support | Windows 10, 8.1, 8 |
| Mac OS (v.10.10.x ) | |
| Linux (v. 2.6.x ) | |
| Chrome OS | |
| Operating Temperature | 0°C - 60°C |
| Storage Temperature | -20°C - 85°C |
| Dimensions | 67.3 x 21.04 x 10.14 mm |
| Weight | 11 g |
| Warranty Information | |
| Warranty | 5 Year Limited Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers









