Features Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Kingston |
| Series | Datatraveler Flash Drives |
| Model | Exodia M 64GB (DTXM/64GB) |
| Capacity | 64GB |
| Color | Black / Blue |
| Materials | Plastic |
| Steel Alloy | |
| Dimensions | 67.4 x 21.8 x 11.6mm (L x W x H) |
| Weight | 10g (approx.) |
| Interface | USB 3.2 Type-A |
| Backward compatible with USB 2.0, USB 1.1 | |
| Operating System Support | Windows 11, 10, 8.1 |
| macOS (v.10.14.x ) | |
| Linux (v. 2.6.x ) | |
| Chrome OS | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers









