Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | SanDisk |
| Series | Flash Drives |
| Model | SDCZ48-128G-U46 |
| Capacity | 256GB |
| Color | Black |
| Materials | Plastic |
| Steel Alloy | |
| Dimensions | 56 x 21.5 x 10.4mm (L x W x H) |
| Weight | 10g (approx.) |
| Interface | USB 3.0 Type-A |
| Backward compatible with USB 2.0, USB 1.1 | |
| Performance | Read: Up to 130MB/s |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers









