Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | SanDisk |
| Series | Cruzer Blade |
| Model | SDCZ50-064G-B35 |
| Capacity | 64GB |
| Generation | USB 2.0 |
| Operating temperature | 0ºC to 45ºC |
| Storage temperature | -10ºC to 70ºC |
| Dimensions | 7.4 x 17.6 x 41.5 mm |
| Weight | 9.07g |
| Features | Compact Design For Maximum Portability |
| High-Capacity Drive Accommodates Your Favorite Media Files | |
| Simple Drag-and-Drop File Backup | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers









