Customers Who Viewed This Product Purchased
Patriot PVVR532G600C30K Viper Venom RGB 32GB (2x16GB) DDR5-6000MH...
In stock with WootwareR11,799.00
R8,999.00
Save: R 2,800!
XPG AX5U6000C3016G-DTLABRBK Lancer Blade RGB 32GB (2x16GB) DDR5-6...
In stock with WootwareR12,399.00
R9,999.00
Save: R 2,400!
G.Skill F5-6000J3636F16GX2-FX5 Flare X5 32GB (2x16GB) DDR5-6000MH...
In stock with WootwareR10,499.00
R9,899.00
Save: R 600!
Kingston KF560C30BBEAK2-32 FURY Beast RGB 32GB (2x16GB) DDR5-6000...
In stock with WootwareR12,399.00
R10,799.00
Save: R 1,600!
XPG AX5U6000C3032G-DTLABBK Lancer Blade 64GB (2x32GB) DDR5-6000MH...
In stock with WootwareR23,999.00
R19,999.00
Save: R 4,000!
Patriot PVER532G60C30KW Viper Elite RGB 32GB (2x16GB) DDR5-6000 C...
In stock with WootwareR12,099.00
R9,399.00
Save: R 2,700!
G.Skill F5-6000J3040G32GX2-TZ5N Trident Z5 NEO 64GB (2x32GB) DDR5...
In stock with WootwareR24,199.00
R19,999.00
Save: R 4,200!
Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Kingston |
| Series | KCP Series |
| Model | KCP548UD8-32 |
| Specifications | |
| Capacity | 32GB(1x32GB) |
| Memory Type | DDR5 |
| Tested Speed | 4800MT/s |
| Multi-Channel Kit | Single-Channel |
| Tested Latency | CL40 |
| Tested Voltage | 1.1V |
| Registered/Unbuffered | Unbuffered |
| Error Checking | Non-ECC |
| Module Type | SO-DIMM |
| Rank | 2R (Dual Rank) |
| Pins | 288 Pin |
| Operating Temperature | 0°C to 85°C |
| DRAM Density | 16Gbit |
| Memory Depth | 4G |
| Data Width | X64 |
| Chip Organization | x8 |
| Warranty Information | |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |






