Features 
Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)

| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Lenovo |
| Series | Go Series |
| Model | Go Wireless Power Bank (40ALLG1WWW) |
| Capacity | 10,000mAh (38.5Wh) |
| Input | 9V-3A (Type-C) |
| Output | USB Type-C - 27W max. (9V/3A, 5V/3A) |
| Wireless Qi - 15W max | |
| Features | Power Delivery 3.0 Capable |
| Supports Qualcomm QuickCharge | |
| Supports Huawei SCP Fast Charging | |
| Charge 3 Devices Simultaneously (2x Wired, 1x Wireless) | |
| 4x Digital LED Charge Display | |
| Power Button activate Wireless Device Detecting and Wireless Charging | |
| General | |
| Dimensions | 168 x 72 x 18.5mm (L x W x H) |
| Weight | 0.258kg |
| Colour | Storm Grey |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
RCT Universal Travel Adapter to South African 3-Pin Power Plug Ad...
In stock with WootwareR99.00
R79.00
Save: R 20!
NZXT AB-RH175-B1 PCIe Gen4 x16 Matte Black Vertical GPU Mount
In stock with WootwareR649.00
R379.00
Save: R 270!
ASUS USB-BT540 Bluetooth 5.4 Nano USB Type-A Wireless Adapter
In stock with WootwareR379.00
R299.00
Save: R 80!
NoteableAI Plaud Note Pro AI Voice Recorder Smart Dictaphone Acce...
Special order itemR8,199.00
R6,999.00
Save: R 1,200!
NZXT AB-RH175-W1 PCIe Gen4 x16 Matte White Vertical GPU Mount
In stock with WootwareR649.00
R379.00
Save: R 270!









