Customers Who Viewed This Product Purchased
Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Logitech |
| Series | Z407 |
| Model | 980-001348 |
| Technical Specifications | |
| Total Watts (Peak) | 80W |
| Total Watts (RMS) | 40W |
| Subwoofer | 20W |
| Satellites | 2x 10W |
| Connectivity | 1x 3.5 mm Input |
| 1x Micro-USB | |
| Bluetooth 5.0 | |
| Dimensions | |
| Satellite Speaker | Height: 199.9 mm |
| Width: 93.9 mm | |
| Depth: 85.2 mm | |
| Weight: 389.6 g | |
| Subwoofer | Height: 240 mm |
| Width: 234mm | |
| Depth: 180mm | |
| Weight: 2450.6g | |
| Wireless Control Dial | Diameter: 69.9 mm |
| Height: 29.4 mm | |
| Weight: 51.8 | |
| Features | Verstatile Connectivity |
| Immersive Sound | |
| Strong Bass With Clarity | |
| Handy Wireless Control Dial | |
| Dual-Position Speakers | |
| 20m Wireless Range | |
| System Requirements | Works With Windows, Mac,or Chrome Based Computer Via AUX, USB-A, Bluetooth and iOS or Android Bluetooth Enabled Devices |
| Package Content | Two Satellite Speakers |
| Subwoofer | |
| 3.5 mm Cable | |
| User Documentation | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |









