Ajazz AK820-PU-SSS AK820 Purple Sea Salt Switch 75% Wired Mechani...
In stock with WootwareR1,199.00
R879.00
Save: R 320!
Ajazz AK820-BG-MS AK820 Grey Moon Switch 75% Wired Mechanical Gam...
In stock with WootwareR1,199.00
R879.00
Save: R 320!
Ajazz AK820 MAX HE 75% Compact RGB Magnetic Switch Purple Wired M...
In stock with WootwareR1,749.00
R999.00
Save: R 750!
Ajazz AK820 75% Compact Red Switch White LED Backlit Black Wired ...
In stock with WootwareR1,099.00
R699.00
Save: R 400!
MCHOSE MC-MIX87-9 Mix 87 80% TKL RGB Mount Tai Magnetic Switch GT...
In stock with WootwareR2,199.00
R1,649.00
Save: R 550!
Ajazz AK820 MAX HE 75% Compact RGB Magnetic Switch Grey-Yellow Wi...
In stock with WootwareR1,449.00
R999.00
Save: R 450!
Ajazz AK680V2-ICE-ISLAND-ABS-BK-RGB-DIY-WIRED AK680 60% Compact 6...
In stock with WootwareR739.00
R569.00
Save: R 170!
MCHOSE HW-UT98-2 MCHOSE X Unbox Therapy UT98 98% RGB Silent Peach...
Stock Coming SoonR2,299.00
R1,799.00
Save: R 500!
MCHOSE MC-ACE68AIR-10 Ace 68 Air Mount Tai Magnetic GT Hall Effec...
Stock Coming SoonR1,849.00
R1,399.00
Save: R 450!
MCHOSE MC-MIX87-7 Mix 87 80% TKL RGB Mount Tai Magnetic Switch GT...
In stock with WootwareR2,449.00
R1,799.00
Save: R 650!
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | MageGee |
| Series | Mechanical Keyboards |
| Model | MK-Star |
| Number of Keys | 87 |
| Color & Switch Options | Grey/Black Colour, Red Switch |
| Lighting | Yes, Single Colour |
| Connection Type | Wired |
| Connection Interface | USB |
| Cable Length | Approx.1.8m |
| Hot-swappable | No |
| Size | 357x130x38mm |
| Weight | 880±5g |
| Switch Specifications | |
| Type | Linear |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
- It's cheap and it works - Cameron, 9 October 2024
Pretty nice keyboard. Comes with more keycaps if you want a little bit of customisation with regards to the keycap colours. I've had mine since release (5 months ago) and three LEDs have already died lol. I'm pretty sure two of them died because my xbox controller fell off of my monitor stand and on to the keyboard. Honestly it's not an issue. Every key still works and I like the LED pattern configurations. The linear switches are alright I think. This is the first mechanical keyboard I've owned so my standards are pretty low. So yeah, it's cheap and works as it should.
- Best keyboard purchase - Mario, 14 August 2024
When I found this, I thought this was a scam for how cheap it is, BUT how glad I am that I was wrong when i ordered it I received it in 3 days (I did pay for 2-3 days) and the product was better than I expected to get, I love this keyboard. Pls if you are looking to buy a new keyboard this is the one its cheap and is great quality









