Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Redragon |
| Series | Toccata |
| Model | RD-GS700 |
| Specifications | |
| Controls | Volume / Bass Control |
| Lighting | RGB Led Backlight |
| Power Input | USB 5V |
| Speaker RMS Power | 11 W (5W 3Wx2) |
| Speaker Unit Size | 100mm 50mm x 2 |
| Frequency Response | 150Hz - 20,000Hz |
| Signal to Noise Ratio | >30dB |
| Materials | Plastic |
| Wood | |
| Dimensions | (Sub Woofer)230mm x 130mm x 125mm |
| (Speaker) 72mm x 82mm x 12mm | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | No |
|---|---|
| Product Link | No |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers









