Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Redragon |
| Series | Ares |
| Model | RD-H120 |
| Features | Speaker Diameter: Ø40mm |
| Lightweight And Comfortable | |
| OD 3.5mm Audio Jack Offers Near Universal Device Compatibility | |
| Adjustable And Sensitive Microphone | |
| In-Line Volume Control | |
| Good Quality Sounds In Bass, Mid And High Audio | |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions | 200 × 190 × 90mm |
| Weight | 270g |
| Warranty Information | |
| Warranty | 18 Months Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
MCHOSE HW-V9-2 V9 Pro Wireless Steel Black 7.1 Surround Sound Gam...
In stock with WootwareR1,599.00
R1,199.00
Save: R 400!
MCHOSE V9 Turbo Magnetic Multi-Platform 7.1 Virtual Surround Stee...
In stock with WootwareR2,999.00
R2,499.00
Save: R 500!
MCHOSE HW-V9-5 V9 Pro Wireless Icy White 7.1 Surround Sound Gamin...
In stock with WootwareR1,649.00
R1,199.00
Save: R 450!
MCHOSE V9 Turbo Magnetic Multi-Platform 7.1 Virtual Surround Icy ...
In stock with WootwareR2,749.00
R2,299.00
Save: R 450!
ASUS ROG Pelta Multi-platform Black Wireless Stereo Gaming Headse...
In stock with WootwareR4,499.00
R2,999.00
Save: R 1,500!
ASUS 90YH03W0-BHUA00 ROG Delta II Multi-platform Black Wireless S...
In stock with WootwareR6,999.00
R4,499.00
Save: R 2,500!









