Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | SanDisk |
| Series | SSD's |
| Model | SDSSDH3-500G-G26 |
| Capacity | 500GB |
| Form Factor | 2.5-Inch |
| Sequential Read Performance | 560 MB/s |
| Sequential Write Performance | 510 MB/s |
| Interface | SATA |
| Endurance (TBW) | 200TB |
| Dimensions (L x W x H) | 100 × 70 × 7.1 mm |
| Weight | 53.3 g |
| Operating Temperature | 0°C to 70°C |
| Non-Operating Temperature | -55°C to 85°C |
| Warranty Information | |
| Warranty | 5 Year Warranty Or 200 TBW |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers
Kioxia LTC10Z480GG8 EXCERIA 480GB SATA 3.0 6Gbps Solid State Driv...
In stock with WootwareR2,199.00
R1,259.00
Save: R 940!
Crucial CT500BX500SSD1 BX500 500GB 2.5" 7.0mm SATA 3.0 6Gb/s Soli...
In stock with WootwareR1,599.00
R1,349.00
Save: R 250!
Mushkin MKNSSDS2500GB Source 2 500GB 2.5" SATA 3.0 6Gb/s Solid St...
In stock with WootwareR2,199.00
R1,699.00
Save: R 500!


