Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Transcend |
| Series | StoreJet |
| Model | 25CK |
| Dimensions | 129.5mm x 80.8mm x 18.8mm (5.10" x 3.18" x 0.74") |
| Weight | 108 g (3.8 oz) |
| SATA Interface | SATA III 6Gb/s |
| Connector Interface | USB 3.0 / USB 2.0 |
| Operating Voltage | DC 5V |
| Operating Temperature | 0°C (32°F) to 70°C (158°F) |
| Certificates | CE, FCC, BSMI |
| Note | The enclosure is suitable for 2.5 inch HDD or SSD up to 9.5 mm in height. |
| Package Contents | StoreJet 25CK3 enclosure, USB cable, 7mm to 9.5mm spacer, PH1 screwdriver, M2 mounting screws | Warranty Information |
| Warranty | Manufacturer's Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers









