Product Description
Additional Information
Reviews (1)
Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Transcend |
| Series | JetRam |
| Model | JM2666HLB-16G |
| Capacity | 16GB |
| Memory Type | DDR4 |
| Tested Speed | 2666MHz |
| Multi-Channel Kit | Single Channel |
| Tested Latency | CL19 |
| Tested Voltage | 1.2V |
| Registered/Unbuffered | Unbuffered |
| Error Checking | Non-EEC |
| Height | 31.24mm |
| Warranty Information | |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
- Excellent courteous service! - Leroy, 2 September 2025
Just wanted to give a huge shout-out to Gareth for the absolutely brilliant service. He was so helpful and friendly throughout the entire process, and I have to say, the Courier Guy Kiosk delivery option made picking up my order a total breeze.
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
KingSpec KS3200D4M13508G DDR4 8GB (1x8GB) DDR4-3200MHz CL19 1.35V...
Stock Coming SoonR1,199.00
R999.00
Save: R 200!
G.Skill F4-3200C16D-32GVK Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4-3200MHz CL...
In stock with WootwareR6,399.00
R5,399.00
Save: R 1,000!

