Product Description
Additional Information
Reviews (1)
Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Transcend |
| Series | JetRam |
| Model | JM3200HLB-8G |
| Capacity | 8GB (1x8GB) |
| Memory Type | DDR4 |
| Tested Speed | 3200MHz |
| Multi-Channel Kit | Single-Channel |
| Tested Latency | CL22 |
| Tested Voltage | 1.2V |
| Registered/Unbuffered | Unbuffered |
| Error Checking | Non-ECC |
| Height | 31.242mm |
| Warranty Information | |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
- Great value for a budget office PC - Jodie, 31 January 2025
I tested this with my AMD Athlon 220GE and the ASRock B450M-HDV R4.0 board. It's working well! If you need to build a budget office computer, get at least 8GB of RAM. You can usually add a second stick later in the computer's life.
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
KingSpec KS3200D4M13508G DDR4 8GB (1x8GB) DDR4-3200MHz CL19 1.35V...
Stock Coming SoonR1,199.00
R999.00
Save: R 200!
G.Skill F4-3200C16D-32GVK Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4-3200MHz CL...
In stock with WootwareR6,399.00
R5,399.00
Save: R 1,000!

