Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Transcend |
| Series | JetRam |
| Model | JM3200HSB-16G |
| Specifications | |
| Capacity | 16 GB (1 x 16 GB) |
| Memory Type | DDR4 |
| Tested Speed | 3200MHz |
| Multi-Channel Kit | Single-Channel |
| Tested Latency | CL22 |
| Tested Voltage | 1.2 V |
| Registered/Unbuffered | Unbuffered |
| Error Checking | Non ECC |
| Height | 30 mm |
| Operating Temperature | 0°C to 85°C |
| DIMM Type | Unbuffered SO-DIMM |
| Rank x Org. | 2Rx8 |
| Component Composition | 1Gx8 |
| Pin Count | 260 pin |
| Warranty Information | |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
ADATA AD4S320016G22-SGN Premier 16GB (1x16GB) DDR4-3200MHz CL22 1...
In stock with WootwareR3,399.00
R2,599.00
Save: R 800!
G.Skill F4-3200C22S-8GRS Ripjaws 8GB (1x8GB) DDR4-3200MHz CL22 1....
In stock with WootwareR1,799.00
R1,699.00
Save: R 100!
G.Skill F4-3200C22S-16GRS Ripjaws 16GB (1x16GB) DDR4-3200MHz CL22...
In stock with WootwareR3,399.00
R2,899.00
Save: R 500!


