Product Description
Additional Information
Reviews (1)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Transcend |
| Series | JetRam 8GB(1x8GB) |
| Model | JM3200HSB-8G |
| Specifications | |
| Capacity | 8GB(1x8GB) |
| Memory Type | DDR4 |
| Tested Speed | 3200MHz |
| Multi-Channel Kit | Single-Channel |
| Tested Latency | CL22 |
| Tested Voltage | 1.2V |
| Registered/Unbuffered | Unbuffered |
| Error Checking | Non-ECC |
| Warranty Information | |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
- It has not caught fire - David, 13 November 2023
Which is excellent, because generally speaking, ram chips *shouldn't* catch fire. So I'm very pleased about this. The longer it sits there, being an adequate ram chip, and actively not being on fire, the happier I will be. Five completely flame-free stars. Recommended.
Category Bestsellers
G.Skill F4-3200C22S-8GRS Ripjaws 8GB (1x8GB) DDR4-3200MHz CL22 1....
In stock with WootwareR1,799.00
R1,699.00
Save: R 100!
G.Skill F4-3200C22S-16GRS Ripjaws 16GB (1x16GB) DDR4-3200MHz CL22...
In stock with WootwareR3,399.00
R2,899.00
Save: R 500!

